Mrakodrap

Lezec spadl z mrakodrapu, vlastní smrt natočil! Promluvila přítelkyně

Přítelkyně čínského lezce, který natočil svou vlastní smrt, promluvila a popsala okolnosti, které předcházely tragickému pádu. Mladík se zřítil z mrakodrapu ve městě Čang-šha na jihovýchodě Číny. Na sociální síti, kde sdílel děsivá videa svých kousků, ho sledovalo okolo milionu uživatelů.

Šestadvacetiletý Wu se na vrcholku 62patrové budovy chystal provést jeden ze svých šílených kousků. Bez jištění dělal shyby - tak, jak to ve svých videích provedl už mnohokrát. Tentokrát se mu ale nepodařilo dostat zpátky na střechu a po pár vteřinách se zřítil dolů.

Wu zemřel už 8. listopadu. Jeho rodina to ale potvrdila až 8. prosince poté, co se fanoušci začali obávat, protože se na jeho profilu měsíc neobjevila žádná videa.

Poslední natáčení Wua popsala médiím jeho přítelkyně. Mladík údajně vyjel výtahem přes 40 pater a dalších téměř 20 pater vylezl po vnější straně budovy bez jištění. Uživatelé sociálních sítí po celém světě na Wua vzpomínají sdílením jeho dalších hrůzu nahánějících videí.

Světová média už se tragédii věnují několik dní a upozorňují, že existuje mnoho dalších lidí, kteří pro peníze a slávu riskují životy pořizováním fotek a videí v extrémních situacích. Smrt Wua by je mohla přimět s nebezpečným koníčkem přestat.

Související obsah

"Lidi, kteří se pohybují v podobných kruzích, to zasáhlo. Je to signál, který vás donutí se zamyslet, jestli to, co děláte, za to stojí," prohlásil lezec, který si přál zůstat v anonymitě.

Wuovi se přezdívalo čínský superman. Jeho touhou bylo zdolávat bez jištění mrakodrapy po celém světě. Videa začal natáčet na začátku letošního roku. Nahrál jich okolo 300. Přes 200 kousků vysílal živě. Vydělal si za to údajně v přepočtu okolo 180 tisíc korun.

epa, tn.cz / TV Nova

K tématu Mrakodrap

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz