řidič

Diabetik chtěl odřídit 200 km. Byl tak opilý, že ani nevěděl, kde je!

Strážníci v Lázních Bohdaneč na Pardubicku zastavili řidiče (53), který nadýchal tři promile, navíc je těžký diabetik, což je podle záchranářů v kombinaci s alkoholem nejen na silnici velmi nebezpečné. Muž chtěl dojet až do Mostu, ale byl tak mimo, že ani netušil, kde je.

Opilec za volantem je nebezpčný nejen sobě, ale i svému okolí. Když si proto muž všiml velmi podivné jízdy jednoho z řidičů, pro jistotu na něj upozornil.

"Snažil se ho zastavit a to se mu i podařilo. Snažil se mu vysvětlit, že když si sedne k němu, tak ho odveze, kam potřebuje. Muž reagoval agresivně," vysvětlila Lenka Susekárová z Městské policie Lázně Bohdaneč.

Muž, který znovu sedl do auta, je podle strážníků diabetik. Zastavit se ho podařilo v centru města. Nadýchal přes tři promile, což odpovídá více než deseti pivům. "I u zdravého jedince může takto vysoká hladina v krvi způsobit závažnou hypoglykemii," upozornil mluvčí záchranářů Aleš Malý.

Související obsah

.

Šílené je, že řidič měl z Nového Města namířeno na severozápad Čech - až do Mostu. Lázně Bohdaneč po cestě úplně nejsou a nakonec ani sám nevěděl, kde je. Navíc byl v sanitce agresivní.

Za řízení v opilosti mu nyní hrozí vězení. Muž strážníkům vypověděl, že cukrovku má silnou. Ve spojení s alkoholem rapidně roste možnost, že se za volantem během krátké chvíle zhroutí.

Diabetici, kteří užívají inzulín a chtějí dál řídit, potřebují povolení nejen od obvodního lékaře, ale i diabetologa. Čas od času se objevují názory, že silní cukrovkáři by sednout za volant neměli vůbec.

Petr Brzek/ lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz