Metanolová kauza

Lovci lebek chytli majitele večerky, kde prodávali jedovatý alkohol

Policie dopadla jednoho z aktérů metanolové kauzy. Muž, který je odsouzený na 8 let, se více než rok ukrýval před nástupem do vězení.

Podle informací televize Nova by se mělo jednat o dnes třiačtyřicetiletého Martina Cekotu, který figuroval ve zlínské větvi metanolové kauzy. Více než rok se skrýval před nástupem do vězení, kde má podle rozhodnutí soudu strávit osm let. Původně dokonce dostal 13,5 roku.

O Cekotovi se spekulovalo, že uprchl za moře, nakonec ho ale policisté z odboru cíleného pátrání policejního prezidia dopadli před pár dny v jednom pražském bytě. Jejich příchod ho velmi překvapil a ani se nepokusil o odpor.

Policisté ho pak odvezli rovnou do nejbližší věznice, kde si začal odpykávat svůj trest. Martin Cekota byl zlínský podnikatel, který provozoval večerku, ve které se prodával alkohol se smrtícím metanolem.

Související obsah

Muž u soudu tvrdil, že o tom nevěděl a snažil se vinu přenést na své prodavačky. Nakonec mu to ale nebylo nic platné. Metanolová kauza vypukla ve druhé polovině roku 2012. Jedovatý alkohol zabil více než 50 lidí, mnoha dalším po jeho vypití zůstaly doživotní následky.

Na nějakou dobu kvůli ní dokonce byla v Česku vyhlášena prohibice. Policie nakonec za hlavní viníky aféry označila míchače jedovaté směsi Rudolfa Fiana a Tomáš Křepelu. Ti si od soudu vyslechli doživotní tresty.
 

vbo, Ondřej Špalek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz