Zvířátka v ZOO

V pražské zoo mají další tahák! Malou opičku už i pokřtili! VIDEO

V půlce listopadu se v pražské zoologické zahradě narodilo mládě guerézy pláštíkové. A o měsíc později se pak dočkalo i slavnostního křtu!

Křtu čerstvého přírůstku se minulý týden v pražské Troji ujal bavič a herec Lukáš Pavlásek. Zatím zcela světlosrsté mládě dostalo jméno Eddie a jeho kmotr u této příležitosti řekl: "Mláděti přeji, aby prožilo v rodině rodičů a sourozenců šťastný život a nikdy nemuselo do kosmu," nezapřel svůj smysl pro humor známý vtipálek.

Mládě, jež přišlo na svět 14. listopadu, je již 37. v chovu pražské zoo. Guerézy pláštíkové pocházejí z Afriky a své jméno dostaly podle kontrastní pláštěnky z dlouhých bílých chlupů. Černobílí primáti jsou mezi návštěvníky velmi oblíbení a v Zoo Praha jsou obdivováni již od roku 1969. Současnou skupinu tvoří samec Katanga, samice Lomela a Lucie a jejich pět mláďat.

Související obsah

Gueréza pláštíková, známá též pod názvem habešská, je středně velká opice ze střední Afriky. Na výšku měří zpravidla něco málo přes 50 centimetrů, ocas pak mívá ještě klidně o dvě desítky centimetrů delší. Jedná se o vysoce společenské zvíře žijící v šesti až devítičlenných skupinách vedených jedním dospělým samcem. Guerézy jsou tvorové aktivní a hraví, o čemž se můžete přesvědčit ve videu v úvodu článku, ve kterém můžete vidět nejen malého Eddieho, ale i jeho rodiče a sourozence.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz