Domácí

Cestování se před Vánoci mění v peklo! Spoje jsou zcela přetížené

Cesta domů na svátky vlakem nebo autobusem se stává v těchto dnech nepříjemným zážitkem. Dopravci totiž hlásí až do neděle přetíženost spojů. Ale to není všechno. Vy, diváci televize Nova jste nás upozornili na ještě jeden nepříjemný fakt. Jízdenky jsou dražší než obvykle.

Ofocená nabídka spojů Praha Ostrava na sobotu se oproti normálním dnům výrazně proměnila. Cena jízdenky tu je i za skoro 1500 korun. Normálně stojí kolem 500 korun.

"Chtěla jsem si koupit lístek a kamarádka mi poslala toto, ať se podívám, jak je to drahé," uvedla paní Michaela, která chce odjet na svátky právě tímto spojem.

Zda je možné, aby cesta před Vánocemi z Prahy do Ostravy byla výrazně dražší, jsme se společnosti dnes zeptali sami. "Pokud myslíte jednu jízdenku, tak to možné není. Ty ceny se nějak nemění, přestože jsou Vánoce, odpovídají normálním tarifům, které máme v pátek ve špičce," reagovala mluvčí společnosti Regiojet Klára Majíčková.

Co více cestující trápí, jsou přeplněné vlaky a autobusy. Pokud tak chcete předejít nepříjemné situaci, že se nevejdete do autobusu nebo vlaku a budete tak muset čekat na další spoj, měli byste vyslechnout rady dopravců a jízdenku si koupit předem přes internet. Jenže ani to někdy nestačí.

"My víme, že tak jako každý rok se především vrací studenti ze škol domů. A právě z těch míst, z těch velkých měst se posilují meziměstské linky o obecně 20 procent," uvedl mluvčí společnosti Česmad Martin Felix.

Související obsah

"Navýšili jsme kapacity až o 10 tisíc míst a to na všech linkách. Nejvytíženějšími linkami jsou beze sporu Praha - Ostrava a Praha - Brno, kde opravdu už zbývají poslední místa," doplnila Majíčková.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz