Přivoz

Zřícenou lávku v Troji nahradil přívoz. Přeprava je zdarma

Mezi Císařským ostrovem a Trojou vyplul v sobotu ráno poprvé přívoz. Bude nahrazovat lávku, která se zřítila na začátku prosince. Přeprava je zdarma, ve špičkách pracovních dnů bude přívoz vyplouvat po deseti minutách.

Přívoz vyplul poprvé v 8:00, další cestující se svezli o dvacet minut později. Ve špičkách pracovních dnů se intervaly mezi odjezdy sníží na deset minut, provozní doba bude od 7:00 do 19:00. O víkendu pak kapitán poprvé vyplouvá o hodinu později.

Přeprava na lodi je zdarma, najednou se na ni vejde téměř 30 pasažérů. Přívoz, který má označení P8, provozuje společnost Pražská paroplavba. Kromě něj by měla brzy přes Vltavu stát i provizorní lávka.

Související obsah

Lávka pro pěší mezi Císařským ostrovem a Trojou se zřítila 2. prosince. Čtyři lidé se při pádu zranili, dva z toho těžce. Radní rozhodli, že každému zraněnému vyplatí Praha 50 tisíc odškodné.

Přesná příčina zřícení zatím není známa, podle předběžných výsledků vyšetřování za to mohla konstrukční vada. Kontroloři na špatný stav mostku dlouhodobě upozorňovali. Dokonce v roce 2011 odhadli životnost lávky na dalších pět až sedm let.

Podívejte se na reportáž TV Nova o odstraňování trosek lávky:

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz