Raketa

"Ufoni jsou tady!" Američany vyděsil zvláštní úkaz na nebi

Mimozemská loď, nebo střela KLDR? Neobvyklý úkaz na obloze vyvolal mezi obyvateli Kalifornie a Arizony paniku. Mnoho lidí dokonce volalo do televizí i na policii, aby zvláštní střelu nahlásili. Šlo přitom o start rakety Falcon 9 společnosti Space X.

Start rakety Falcon 9 pořádně zamotal hlavu obyvatelům jižní Kalifornie a části Arizony. Na obloze se najednou objevilo zvláštní bílé světlo, které tvarem připomínalo rybu. Informuje o tom i portál Daily Mail.

Lidé okamžitě začali sdílet fotky a videa na sociálních sítích, kde se rozproudila bouřlivá diskuze, o co jde. "Mimozemšťané jsou tady!" tvrdila část uživatelů, zatímco další skupina prosazovala názor, že jde o severokorejskou střelu.

Start rakety Falcon 9:

Na twitteru si nakonec z pobouření obyvatel udělal legraci i Elon Musk, ředitel společnosti SpaceX, která raketu vypustila. "Nukleární mimozemská loď z KLDR," napsal na sociální síť a sdílel i fotku podivně vypadajícího úkazu.

Související obsah

Falcon 9 je nosná raketa, která má přenášet satelit, jenž by měl nahradit největší současnou síť družic. Startuje z Kennedyho vesmírného střediska na Floridě, nebo Vandenbergovy letecké základny v Kalifornii.


Jedno z videí, které zachycuje start rakety:

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz