Požár

Jedna rána za druhou! V obchodě na Filipínách uhořelo 37 lidí

Filipíny stíhá jedno neštěstí za druhým. V sobotu zachvátil obchodní středisko ve městě Davao rozsáhlý požár, který uvěznil desítky zákazníků uvnitř. Uhořelo nejméně 37 lidí. Jen den předtím ostrov Mindanao zasáhla bouře, která si vyžádala stovky obětí.

V nákupním centru ve městě Davao na jihofilipínském ostrově Mindanao vypukl požár v sobotu dopoledne. Hořet začalo ve třetím patře obchodního domu, informoval portál CNN. Uvnitř v té době podle úřadů bylo 37 lidí.

"Šance, že by někdo přežil, se blíží nule," napsal na svém facebookovém profilu místostarosta města Paolo Duterte, který je synem filipínského prezidenta Rodriga Duterteho. Ten na místo neštěstí dorazil ještě v sobotu, aby vyjádřil podporu rodinám obětí.

Související obsah

Úřady zatím potvrdily jednoho mrtvého, jehož tělo se z ohořelého domu podařilo vytáhnout. "Nepolevujte, dokud nenajdete všech 37," apelovala pak na záchranáře starostka města Sara Duterteová, prezidentova dcera. Požár označila za nešťastnou náhodu.

Stejný ostrov přitom v pátek zasáhla silná tropická bouře, která si vyžádala více než dvě stovky obětí. Způsobila masivní záplavy a sesuvy bahna, které pohřbilo celé vesnice. Mrtvých bude zřejmě přibývat, desítky lidí se pohřešují.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz