Požár

Na Hradecku shořela hala se senem, škoda jde do milionů

Na Hradecku shořela hala se senem, škoda jde do milionů
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

Hasiči ze dvou krajů krotili v pondělí odpoledne rozsáhlý požár skladovací haly se senem. Plameny objekt v Převýšově na Královéhradecku úplně strávily, škoda je skoro tři miliony.

Hasiči se o požáru dozvěděli těsně před pátou hodinou odpoledne. "Na místo byli povoláni profesionální hasiči z centrální stanice v Hradci Králové a ze stanice Nový Bydžov. Dále byl vyhlášen poplach i dobrovolným jednotkám v Lovčicích, Chlumci nad Cidlinou, Převýšově, Novém Městě, ale i dobrovolným hasičům ze středočeských Žiželic," popsala zásah mluvčí hasičů Martina Götzová.


Hořící skladovací hala měla rozměry asi 15 na 40 metrů. Protože požár stavbu kompletně zachvátil, hasiči se po dohodě s majitelem haly rozhodli nechat stavbu dohořet.

"Železobetonová konstrukce se postupně propadala a neumožňovala vstup do objektu. Jednotky tak provedly zabezpečení okolních objektů, aby zabránily rozšíření požáru i na ně," doplnila mluvčí hasičů.


Související obsah


Vyšetřovatel předběžně odhadl škodu na 2,7 milionu korun. Dva tisíce balíků slámy, které v hale shořely, měly hodnotu asi 700 tisíc, zbytek z částky tvoří škoda na samotném skladišti. Proč začalo hořet, zatím není jasné.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz