Zábavní pyrotechnika

Petardy mi budí dítě, zlobí se Tomáš. Je čas na zákaz? ANKETA

Petardy mi budí dítě, zlobí se Tomáš. Je čas na zákaz? ANKETA
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Silvestr je sice až zítra, ale na spoustě míst to vypadá, že Nový rok už je tady. Zvláště omladina se totiž odpalováním rachejtlí, petard a dělobuchů baví po celé vánoční prázdniny, ne jen poslední den v roce. A to se řadě lidí ani za mák nelíbí. Už se ozývají i lidé, kteří by tuto hlučnou zábavu nejraději zakázali.

"Dnes už mají v mnohých případech smůlu kuřáci. Cigaretu si nemohou zapálit v místech, kde to může vadit ostatním. To mnohdy nebezpečnější hra s pyrotechnikou je stále povolená," přemítá pan Tomáš z Prahy, který se ozval redakci TN.cz se stížností na petardy.

A poukazuje na to, že petardy a další podobné "pekelné" vynálezy mají na svědomí nejen spoustu probdělých nocí nebo vyděšených zvířat, ale také utrhaných prstů a dalších zranění.

"Zvlášť chovatelé psů moc dobře vědí, jak trpí jejich miláčci, jak marně hledají skrýš v temných koutech bytů – a stejně si nepomohou. Pro citlivé uši psů je rána z petardy hodně bolestivá záležitost," dodává pan Tomáš.


Související obsah

A netrpí zdaleka jen domácí mazlíčci - oči navrch hlavy mají i malé děti, respektive jejich rodiče. Děti z pyrotechniky nemají rozum a slyší jen hlasité rány a vidí jasné záblesky. A navíc je ten největší mumraj po setmění, kdy se rodiče pokoušejí ratolesti ukolébat ke spánku.

Nejjednoudušším řešením je podle odpůrců pyrotechniky plošný zákaz jejího odpalování, takže by zůstala pouze v rukou profesionálů na oficiálních akcích. Ale není to řešení příliš radikální? Hlasujte v naší anketě.

Podívejte se na reportáž o tom, jak může být zábavní pyrotechnika nebezpečná: 

pez, ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz