Rachejtle

VIDEO: Nebe nad Prahou rozzářil ohňostroj s pivoňkami a hřiby

O půlnoci si lidé, kteří chtěli vidět v Praze ohňostroj, museli rachejtle a petardy odpalovat v ulicích sami. Ale dnes v podvečer už to bylo jinak. Ten profesionální - nazvaný ohňostroj století - byl totiž naplánován na dnešní osmnáctou hodinu. Stovky lidí si nenechaly ujít podívanou na ohnivé hřiby, květy pivoněk a efekty v barvách české trikolóry.

Kvůli světelné podívané zaplnili lidé dnes večer Letnou nebo Karlův most. Zhruba tři tuny pyrotechnického materiálů byly během jedenácti minut vystřeleny do vzduchu za doprovodu hudby.

"Úplnou raritou dneska jsou určitě ohnivé hřiby, což jsou filmové simulace výbuchu, náletu, které se v ohňostrojích téměř vůbec nepoužívají, jsme v tomhle asi jediní, kteří připravují takto ohňostroje," řekl Martin Peter, autor novoročního ohňostroje.

 

Tři tisíce výstřelů a přes 1300 elektronických povelů z odpalovacích zařízení - za tím vším jsou týdny práce. "Choreografie ohňostroje na přípravu trvá sedm dní, tu dělám osobně já, a potom v podstatě jeden měsíc, zhruba 10, 15 až 20 lidí, tady na místě teď zhruba asi kolem 20 lidí," dodal.

Související obsah

Dva kontejnery s pomocným materiálem na přípravu ohňostroje dovezli pyrotechnici na Letnou už v sobotu, zbytek včera. "Příběhově se jedná v podstatě o sto let v hlavním městě Praze, kdy se snažíme v podstatě hodně působit na emoce diváků na různé etapy, které si prožil český národ v tom století od založení v podstatě Československa po současnost," dodal Peter.

ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz