Zahraničí

KLDR chce na olympiádu, Jižní Korea je otevřená diskuzi

KLDR chce na olympiádu, Jižní Korea je otevřená diskuzi
Zdroj: Profimedia

Zamrzlý vztah Severní a Jižní Koreje se možná dočká lehkého zlepšení, Jihokorejci nabídli svému sousedovi společnou schůzku, na které by se měla probírat možná účast KLDR na zimních olympijských hrách, které začínají začátkem února.

Pozvání na společné jednání zaznělo poté, co severokorejský vůdce Kim Čong-un oznámil, že zvažuje vyslání sportovního týmu do jihokorejského Pchjongčchangu, který bude od 9. února hostit Zimní olympijské hry 2018.

Jihokorejský prezident vidí v pozvání svého souseda k diskuzi jako šanci na zlepšení velmi vyhrocených vztahů mezi oběma zeměmi, uvádí portál BBC.

Jihokorejský ministr Cho Myong-gyon v úterý ohlásil, že by se zástupci obou stran mohli potkat v Panmujomu, což je vesnička nacházející se v neutrální zóně nedalo hranice rozdělující Korejský poloostrov.

KLDR zatím na pozvání nereagovala, není tak zcela jisté, kdy by mělo k diskuzi dojít a kdo by se měl účastnit. Naposledy se zástupci korejských vlád sešli naposled na konci roku 2015. Společná schůze ale tehdy nevedla k žádnému výsledku.
 

klma, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz