Zabití

Žena zavraždila miminko dupnutím na hlavičku, soud jí potvrdil trest

Ústavní soud potvrdil trest 16 let ve vězení Slovence za vraždu novorozence v Tachově. Miminko zemřelo v březnu 2016, stížnost ženy soud odmítl s tím, že je neopodstatněná.

Žena podle rozsudku ve sprše na ubytovně porodila zdravou holčičku. Pak na ni položila ručník a dvakrát jí dupla na hlavičku. Dítě pak zabalila a šla ven v úmyslu zbavit se ho v nedaleké řece.

Přiběhl ale její přítel, který zavolal záchranku. Dítě později v nemocnici zemřelo. Žena už dříve vypověděla, že dítě nechtěla. Bála se, aby ji kvůli tomu přítel neopustil a po celé těhotenství plánovala, že miminko hodí do řeky, aby odplavalo, nebo se utopilo.

Související obsah

Obhajoba tvrdila, že soudy při dokazování porušily práva cizinky. Podle ústavních soudců ale justice nechybovala. "Ústavní soud neshledal neprovedení důkazu dalším znaleckým posudkem ani odůvodnění tohoto neprovedení jako rozporné s ústavně zaručenými právy stěžovatelky, a proto ústavní stížnost odmítl jako návrh zjevně neopodstatněný," rozhodl.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Objevilo se další ohnisko ptačí chřipky

Českem se dál šíří ptačí chřipka. Páté letošní ohnisko se nachází v Pardubickém kraji, konkrétně na kachní farmě v obci Lipoltice poblíž Přelouče. Společnost PERENA nahlásila postupný úhyn 380 kusů z celkem 3 500 chovaných kachen, uvedla v neděli Státní veterinární správa ČR. Vyšetření potvrdilo, že se jedná o ptačí chřipku typu H5N1, tedy o variantu potenciálně přenosnou na člověka. Veterináři zbývající drůbež nechají utratit.

Píše se na Deník.cz