Marihuana

Kuchař si spletl majoránku s marihuanou. Otrávil rodinu s dětmi

Za otravu jídlem, při které skončilo o vánočních svátcích sedm členů rodiny z Vratimova v nemocnici, může konopí. Potvrdily to laboratorní testy. Případem se proto teď začala zabývat i policie.

Na sváteční oběd nebude mít rodina z Vratimova dobré vzpomínky. Poté, co si pochutnali na kachně se zelím, se čtyřem dospělým a dvěma malým dětem udělalo nevolno. Musela pro ně přijet záchranka.

"Ošetřovali jsme členy rodiny, kteří trpěli nevolnostmi různého rázu a charakteru. Jednalo se o nevolnost, zvracení, ale také halucinace a bolest hlavy," popsal mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Laboratorní rozbory teď ukázaly, že za otravu nemůže jídlo, ale velká dávka sušeného konopí. Vypadá to, že si jeden z členů rodiny spletl přísadu do vaření a místo majoránky jídlo nevědomky okořenil marihuanou. Kvůli tomu ale může mít rodina problémy. Případem se začala zabývat policie.

Související obsah

Konopí rodina zřejmě používala k léčebným účelům. Požily ho ale dvě malé děti. Podle doktorů tak velká dávka způsobuje problémy jako například třes, paniku a tachykardii.

"Je potřeba v prvotní fázi vyvolat zvracení, v případě, když už jsou příznaky vážnější, tak vyhledat odbornou pomoc nebo volat linku 155," radí zdravotník Petr Olšan. Jestli jeden z členů rodiny spáchal trestný čin, určí další vyšetřování.

mom/Jan Socha, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz