Domácí

Místostarostu rozzuřily petardy. Sprostě vynadal obyvatelům obce

Místostarostu rozzuřily petardy. Sprostě vynadal obyvatelům obce
Zdroj: TN.cz

Silvestrovské ohňostroje a petardy dráždí řadu lidí. Lidem vadí, že při jejich používání hrozí nebezpečí úrazu, ale zároveň jsou traumatizována domácí zvířata. Místostarostu středočeských Sluštic rozčílil hluk petard natolik, že sousedy hodně vulgárně napadl na facebooku.

"Všem sousedům ve Slušticích, co střílejí ohňostroje, bych popřál jen to nejhorší. Víte, jak se zvířata bojí? Třeba klokan nebo prasnice se selaty? Přál bych vám zažít třeba pocit, když bude vaše a před porodem a tohle jí začne střílet nad hlavou. Všichni chcípněte, zm**di," opřel se do svých sousedů místostarosta Sluštic Michal Devín na Facebookové stránce Myšákova Farma.

Zdroj: facebook

Od obyvatel Sluštic okamžitě schytal kritiku v komentářích a tak raději příspěvek později smazal. Svůj postoj vůči ohňostrojům dal však velmi jasně najevo. A není zdaleka jediný, kdo takový postoj zastává.

Máte podobný názor jako místostarosta Sluštic? Nebo jsou podle vás podobné reakce přehnané a zbytečné? Máte sami špatnou zkušenost se zábavní pyrotechnikou? Napište nám na redakční e-mail zpravy@nova.cz a podělte se o své zkušenosti.

"Byl to momentální zkrat způsobený strachem o zvířata která, špatně snášejí ´ohňostroj´. Stres bohužel u některých končí zdravotními problémy a např. předčasným porodem jako tomu bylo následující den a úhynu všech narozených mláďat. To Vám pak zůstanou jen oči pro pláč," reagoval pro TN.cz místostarosta Devín.

Chovatelé psů a jiných domácích zvířat mají na zábavní pyrotechniku podobný názor. Stejně jsou na tom i rodiče malých dětí, kterým petardy mohou budit děti ze spaní. O případu rozhořčeného tatínka jsme informovali ZDE.

Související obsah

Rodiče jsou také nešťastní z toho, že když jim ratolesti povyrostou, chtějí si pyrotechniku vyzkoušet, ale jsou při tom velmi neopatrné a často se zraní. O takovém zranění jsme informovali ZDE.

S tím, že by se zábavní pyrotechnika měla zakázat souhlasí také většina čtenářů TN.cz, jak potvrdila naše nedávná anketa.

kik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz