Berounsko

Tragický požár rodinného domu! Hasiči v něm našli mrtvou ženu

Smrtí ženy skončil ve středu vpodvečer požár rodinného domu v Zaječově na Berounsku. Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů, požár se jim po hodině podařilo dostat pod kontrolu.

"V době příjezdu hasičů byl objekt zasažen požárem v plném rozsahu. Hledali ženu, která byla stále v domě. Bohužel ji našli bez známek života.," řekl TN.cz mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. Podle řídícího důstojníka byl další člověk převezen do nemocnice.

Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů, dvě profesionální a tři dobrovolné. V průběhu zásahu přijely na místo další tři jednotky z Plzeňského kraje. Požár byl po 19. hodině pod kontrolou. "Hasiči rozebírali střešní konstrukci a dohašovali objekt," popsal mluvčí.

Související obsah

Hasiči v domě našli tlakovou lahev. "Bezpečně ji vynesli ven a ochlazovali v přilehlém bazénu," dodal mluvčí. Škoda způsobená požárem byla podle něj  vyčíslena na 2 milióny korun, hasiči uchránili majetek v poloviční hodnotě. Vyšetřovatel stanovil příčinu požáru ve vznícení sazí v komínovém tělese.

Přes noc bude na spáleniště dohlížet místní dobrovolná jednotka.

ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz