Domácí

Nejkurióznější případy záchytky, přespal tam kněz i opilá nevěsta

Za uplynulý rok muselo více než tisíc lidí přespat na jihlavské záchytné stanici. Jsou mezi nimi i ženy na mateřské dovolené nebo dokonce jeden kněz. Někteří klienti jsou přitom na záchytce jako doma a přespí tam během roku častokrát.

Třeba pan Jindřich z Pelhřimova byl na záchytce v Jihlavě celkem už více než 100x. "Už je to docela často, už toho musím nechat," reagoval pan Jindřich.

I bývalá policistka to na jihlavské záchytce dobře zná. Byla tam více než 10x. Její rekord je naměřených pět a půl promile.

Našla se i žena, která na záchytce skončila o své svatební noci, na záchytku ji přivezli rovnou ve svatebních šatech. "Já to mám tak, že tam nejdu úplně namol," komentovala situaci nevěsta.

Mezi těmi, kteří tam museli přespat, byly i tři matky, které jsou stále na rodičovské dovolené. Zařadily se tak k další mamince, která se před časem opilá povalovala v baru. Kojence měla sebou.

"Moje dcera je se mnou v bezpečí, já znám svůj limit," vysvětlovala matka. "Žena se postupně propila do takového stavu, že nebyla schopná ani samostatné chůze natož péče o dítě," popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Související obsah

"Bylo jí naměřeno 1,7 promile v dechu," doplnil mluvčí záchytné stanice v Jihlavě Martin Málek.

Mezi těmi, kteří museli loni přespat na jihlavské záchytce, byl dokonce i jeden namol opilý kněz. Mezi téměř 1100 pacienty bylo na 60 cizinců, mezi nimi byl třeba i muž z Mongolska. Na druhou stranu celkový počet zachycených lidí na Vysočině v loňském roce je nejmenší za posledních 10 let.
 

David Pik/klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz