Domácí

Politici opozice si přišli na policii pro zprávu OLAF. Tohle prozradili

Ode dneška mají členové mandátového a imunitního výboru možnost nahlížet do zprávy Evropského úřadu pro boj proti podvodům, který se zabýval vyšetřováním kauzy Čapí hnízdo. Členové výboru si možnost nahlédnutí do zprávy OLAF na policejním ředitelství sami vyžádali.

Na policejní ředitelství přišli dopoledne všichni tři politici, kteří potvrdili, že dnes kvůli OLAFu dorazí.

Jako první přišla už v osm hodin sociální demokratka Kateřina Valachová, o hodinu později místopředseda Pirátů Jakub Michálek a zhruba ve čtvrt na jedenáct předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek.

Kateřina Valachová už stihla také odejít a novinářům řekla, že obsah té zprávy nemůže v tuto chvílí nijak komentovat. Řekla ale že ji to, co se ve zprávě píše nepřekvapilo, protože vše, co v ní je, už bylo ve vyšetřovacím spise policie. Zdůraznila také, že OLAF není zpráva, která by konstatovala trestnost jakékoliv osoby. Na závěr pak prozradila, že postoj ČSSD je jasný a že sociální demokracie bude v úterý hlasovat tak, jak se dohodla už dříve - tedy pro vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání.

Zpráva OLAF je podle Miroslava Kalouska důležitá v tom, že se shoduje s výsledky práce policie. "Nezávislá autorita potvrzuje, že postup policie není žádná účelovka," prohlásil šéf poslanců TOP 09.

Pirát Jakub Michálek řekl, že úryvek zveřejněný ve čtvrtek ministerstvem financí není zpráva OLAF. "Zpráva OLAF plně koresponduje s policejním spisem. Mluví i o podvodu. To, co vyvěsilo ministerstvo na svém webu, není zpráva OLAF," řekl Michálek.

Více podrobností přineseme ve večerních Televizních novinách v 19.30 na TV Nova.

Šimon Pilek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz