Dálnice

Ohnivé peklo na dálnici do Pra

Dálnice D5 ve směru na Prahu byla v neděli ráno uzavřena kvůli požáru kamionu. Hořet začalo od prasknuté pneumatiky, situaci na místě zkomplikoval hlavně fakt, že v návěsu byly dvě propanbutanové lahve. Jedna explodovala, druhou se hasičům podařilo zchladit.

Ohořelý kamion stále komplikuje dopravu u Loděnice na devátém kilometru dálnice D5 ve směru na Prahu. Požár způsobila podle mluvčího hasičů Jaroslava Gabriela prasknutá pneumatika, od které se oheň rozšířil dál.

"Vůz převážel na nápravě potraviny, pravděpodobně kukuřici. Kromě toho tam byly i dvě propanbutanové lahve," sdělil TN.cz mluvčí.

Na místo vyjely celkem čtyři jednotky hasičů - dvě profesionální a dvě dobrovolné. Mezitím jedna z lahví explodovala, druhou se naštěstí podařilo hasičům včas zchladit.

Související obsah

Potřeba byla na místě i speciální technika. Velkým štěstím bylo, že řidič jednal pohotově a hned jak zjistil, že hoří, oddělil nápravu od kabiny.

Vozovka byla uzavřena, policisté dopravu odklání na exitu 10. S omezením by měli řidiči počítat do zhruba jedenácté hodiny. Škoda podle mluvčího hasičů Jaroslava Gabriela pravděpodobně přesáhne milion korun.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz