Uzavřené provozovny

Nejhnusnější hospody roku 2017: Které zavřely ve vašem kraji?

Nejhnusnější hospody roku 2017: Které zavřely ve vašem kraji?
Zdroj: Potravinynapranyri.cz

Více než 150 obchodů a restaurací museli během loňského roku částečně nebo zcela uzavřít kontroloři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI). Úroveň hygieny v nich totiž byla na katastrofální úrovni. Podívejte se, které to byly ve vašem kraji.

Mastnota, prach, zbytky potravin na spotřebičích, ale třeba také výskyt škůdců a jejich trusu v blízkosti potravin. Za takové prohřešky potrestala SZPI v loňském roce více než 150 provozovatelů restaurací, barů či obchodů.

"Inspektoři zaznamenali zejména dlouhodobě zanedbaný úklid v podobě vrstev mastnoty, prachu a zbytků potravin na kuchyňských zařízeních, podlaze a skladech potravin, plíseň na stěnách, nezvládnutý odvoz odpadů, absence přístupu k teplé vodě neumožňující řádnou očistu výčepního skla, nevyhovující stav toalet a podobně," komentoval situaci už dříve mluvčí potravinářské inspekce Pavel Kopřiva. 

Související obsah

Pokud kontroloři zjistí, že provozovna nesplňuje hygienické podmínky, mohou ji na místě zavřít, a to buď celou, nebo pouze nevyhovující prostory. Zároveň provozovateli nařídí, aby zjištěné nedostatky odstranil. 

To se prodejcům a provozním většinou podaří během několika málo dnů. "Při opakované kontrole inspektoři posoudí, jestli provozovatel uvedl podnik do souladu s požadavky zákona a až poté zákaz uvolní a zároveň zahájí správní řízení o uložení pokuty," dodal Kopřiva. 

V galerii se můžete podívat, které provozovny se provinily ve vašem kraji. Valná většina z nich je už ale znovu v provozu, nedostatky se jim podařilo rychle napravit. Podrobnější informace včetně konkrétních prohřešků jednotlivých provozoven najdete ZDE.

Pozn. v galerii je uveden buď název provozovny, nebo jméno provozovatele v závisloti na informacích SZPI

ČTĚTE TAKÉ:

Zamachrujte o jídle: slovníček z luxusní restaurace
Do restaurace s dětmi? Jistě! Máme pro vás super tipy

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz