Přepadení

Stříleli, házeli granáty. Při útoku na hotel v Kábulu zemřelo 5 civilistů

Afghánským bezpečnostním složkám se podařilo zlikvidovat všechny tři ozbrojence, kteří v sobotu vnikli do luxusního hotelu Intercontinental v metropoli Kábulu. Při obléhání zahylo nejméně pět civilistů, další lidé utrpěli zranění.

Afghánské ministerstvo vnitra v neděli ráno oznámilo, že bezpečnostní síly znovu získali kontrolu nad hotelem. Všichni tři útočníci jsou podle úřadů po smrti, stejně jako pět dalších lidí. Šest dalších utrpělo zranění, přes 150 lidí se podařilo zachránit," rekapituluje BBC.


Ozbrojení útočníci do luxusního hotelu vtrhli v sobotu večer místního času a začali kolem sebe střílet a házet granáty. Pálili jak na hosty, tak na personál ubytovacího zařízení.


Mezi mrtvými je i jeden cizinec, zbylí čtyři zesnulí jsou "domácí". Mezi zachráněnými bylo nejméně 41 návštěvníků z ciziny. Není ovšem zřejmé, jaké národnosti je oběť útočníků či zachránění turisté.


K útoku se zatím nikdo nepřihlásil, ale média připomínají, že kábulský Intercontinental není cílem ozbrojenců poprvé. Přívrženci Talibanu na hotel zaútočili v roce 2011. Tehdy zemřelo dokonce 21 lidí včetně devíti ozbrojenců Americká ambasáda v Kábulu přitom tento čtvrtek přesně před tímto typem útoků varovala.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Přepadení

Důležité Události

Krátká zpráva

Tramvaj se v pražských Dejvicích srazila s osobním autem

Pražské záchranné složky zasahovaly v sobotu u dopravní nehody tramvaje s osobním autem v ulici Jugoslávských partyzánů. Srazily se před 11. hodinou. "Jednalo se o tramvaj č. 8. Řidič auta byl lehce zraněný," řekla pro TN.cz mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová. Je mu 41 let, doplnila mluvčí záchranářů Jana Poštová. Hasiči na twitteru uvedli, že muž byl zaklíněný a povedlo se jim ho vyprostit.

Píše se na Deník.cz