Počasí

PŘEDPOVĚĎ: Oteplí se až na osm stupňů! Sněžit bude jen na horách

PŘEDPOVĚĎ: Oteplí se až na osm stupňů! Sněžit bude jen na horách
Ilustrační fotografie Zdroj: Thinkstockphotos

Po krátkém ochlazení a sněžení se teploty znovu přehoupnou přes nulu. Mírně se oteplí už v úterý, na konci týdne teploměr ukáže až osm stupňů. Ráno se ale budou objevovat mlhy a řidiče potrápí také ledovka.

V uplynulém týdnu do Česka vtrhla ta pravá zima. Sněhu a mrazu si ale příliš neužijeme, už v úterý by se podle předpovědi mělo oteplit. Denní teploty tak znovu stoupnou nad nulu, jak bude na naše území proudit teplý vzduch za okluzní frontou. Oteplí se až na osm stupňů.

V pondělí bude oblačno až polojasno, v Čechách by mělo oblačnosti spíše přibývat, až se obloha úplně zatáhne. Odpoledne se na západě republiky ještě objeví sněžení, večer může sněžit i na Moravě a ve Slezsku. Přes den se budou teploty pohybovat mezi -2 až +2 °C, v 1000 m na horách kolem -6 °C.

Také na úterý předpovídají meteorologové zataženo až oblačno a na většině území bude sněžit. V Čechách se objeví smíšené a mrznoucí srážky. Během dne ale pršet a sněžit přestane a místy vysvitne sluníčko. Noční teploty klesnou k -5 °C, ty denní vystoupají na 0 až 4 °C, v Čechách a na jihu Moravy ojediněle až 6 °C.

Ve středu bude zataženo, místy se ráno znovu objeví mlhy a ledovka. Bude mrholit, slabě pršet nebo sněžit. Noční teploty zůstanou stejné, přes den ukáže teploměr 1 až 5 °C, v Čechách místy až 7 °C.

Související obsah

I ve čtvrtek zůstane obloha zatažená, během dne by se ale mělo vyjasnit. Místy se ráno objeví mlhy, ojediněle pak mrholení. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C, v Čechách místy až 8 °C.

V pátek bude zataženo až oblačno. Od severozápadu do Čech dorazí déšť a přeháňky, ojediněle i mrznoucí. Sněžit by mělo jen ve vyšších polohách. Teploty v noci se znovu budou pohybovat kolem nuly, přes den vystoupají ke 2 až 6 °C.

Ani o víkendu si sluníčka příliš neužijeme. Sobotu i neděli navíc zkazí déšť a občasné přeháňky, které budou na horách sněhové. Noční teploty stoupnou nad nulu, ty denní budou dosahovat 2 až 6 °C, místy až 8 °C.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz