Pohřební služba

Pohřební služba chtěla odměnu za tělo, pozůstalí ho našli v bordelu!

Policisté v Lužicích u Mostu řešili ve středu neobvyklý spor o tělo zemřelé ženy. To pohřební služba totiž odmítala pozůstalým vydat a požadovala peníze za jeho převoz z léčebny pro dlouhodobě nemocné. Rodina se proto obrátila na konkurenci, podle které ale neměla pohřební služba na finanční odměnu nárok.

Pozůstalí se zhrozili, když zjistili, kam pohřební služba jejich mrtvou babičku a maminku převezla. Zařízení připomínalo zchátralé stavení. Všude nepořádek, odpadky a rozházené rakve.


"Úplně se mi rozklepaly nohy, protože to je nedůstojný vůči tomu mrtvému člověku," popsala příbuzná. A není divu, že se pozůstalí obrátili na jinou pohřební službu. Prostředí přímo v areálu litvínovského hřbitova bylo daleko estetičtější.

Vydat tělo konkurenční litvínovské firmě ale pohřební služba z Lužic u Mostu odmítala. Pozůstalí proto přivolali policisty. Až ti zjednali pořádek. "Policisté na místě zjistili, že se jedná o administrativní chybu tamní pohřební služby. A ještě za přítomnosti policistů došlo k vydání těla zesnulé osoby," sdělila mluvčí policie Ludmila Světláková.

Související obsah

Firma původně požadovala za vydání těla zemřelé od pozůstalých třítisícový poplatek. Na to ale podle Sdružení pohřebnictví neměla nárok. Majitel pohřební služby situaci odmítl jakkoli komentovat a zavřel se v domě.


"Není normální, aby někdo uchovával zemřelé v takových podmínkách, jak jsme viděli dneska. Hlavně aby je používal jako rukojmí," prohlásila majitelka litvínovské pohřební služby Jana Žitná.

Pohřební služba z Lužic patří podle Sdružení pohřebnictví k problémovým. "Nemají kancelář. Oni to sjednávají s lidmi v kuchyni doma. Nemají sklady, nemají chladírny," vysvětlil jeho předseda Ladislav Kopal.

Odborníci radi, aby si na pohřební službu pozůstalí stěžovali hygienikům a živnostenském úřadu.

František Nyklas/ lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz