Čína

Zemanovi gratulují zahraniční politici. Čína chválí vztahy

Zemanovi gratulují zahraniční politici. Čína chválí vztahy
Zdroj: ČTK

Čínský prezident Si Ťin-pching v sobotu poblahopřál svému českému protějšku Miloši Zemanovi ke znovuzvolení. Informovala o tom dnes agentura Nová Čína.

Prezident nejlidnatější země světa podle ní v gratulaci uvedl, že v posledních letech zažívají bilaterální vztahy prudký rozvoj a že je připraven posunout strategické partnerství obou zemí na vyšší úroveň.

Čínský prezident připomněl, že Česká republika byla jednou z prvních zemí, které uznaly Čínskou lidovou republiku a navázaly s ní také diplomatické vztahy. U jeho gratulace byla zveřejněna fotografie, na které si Si Ťin-pching s Milošem Zemanem podávají ruce.

Podívejte se na zahraniční reakce na vítězství Miloše Zemana:

Mezi prvními Zemanovi gratuloval ruský prezident Vladimir Putin. Výsledky voleb podle něj potvrdily velkou autoritu Miloše Zemana. Více čtěte zde.

 

Související obsah

Zemanovi k jeho znovuzvolení poblahopřál i slovenský prezident Andrej Kiska. "Těším se, že vás brzy přivítám na oficiální návštěvě Slovenské republiky, na kterou vás tímto srdečně zvu. Přeji vám hodně zdraví, štěstí a úspěchů při výkonu vaší funkce," uvedl Kiska. Pogratuloval i slovenský premiér Robert Fico.

 

Gratuluji prezidentovi České republiky Miloši Zemanovi k jeho vítězství. Udržuje české ženy v bezpečí!

Na sociálních sítích prezidentovi gratulují především odpůrci migrace a Evropské unie. Například šéf britské protievropské Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) Henry Bolton.

Související obsah

"Gratuluji prezidentovi, který chce referendum o odstoupení jeho země z EU. Stejným směrem začíná směřovat i Finsko," napsal Bolton. Bolton se nedávno rozešel se svou přítelkyní. Za důvod označil její rasistické výroky na adresu snoubenky prince Harryho

ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz