Vagon

Létaly jiskry, pak vlak vykolejil! Policie zveřejnila VIDEO nehody

Italská policie zveřejnila záběry z bezpečnostních kamer, které zachycují, co se dělo přesně před tragickým vykolejením. Od kol vlaku létají jiskry a vagony na koleje úplně nepřiléhají. Při čtvrteční nehodě zemřeli tři lidé, přes sto se jich zranilo.

Video, které italská policie zveřejnila, ukazuje průjezd vlaku stanicí Pioltello-Limito. Nejméně jeden vagon nepřiléhá na koleje a částí dře o nástupiště, od kol odlétají jiskry. Záběry tak potvrdily, že vlak měl potíže už dva kilometry před místem nehody, píše BBC.

Plně obsazený vlak vykolejil ve čtvrtek krátce před sedmou hodinou ranní nedaleko Milánu. Mimo kolejnice se ocitly čtyři vagony, vlak narazil do sloupu trakčního vedení. V kupé zůstaly zaklíněny desítky cestujících, které museli vyprostit hasiči.

Nejvíce zraněných bylo ve třetím vagonu. Při neštěstí zemřeli tři lidé, zranilo se jich přes stovku - nejméně 13 z nich těžce. Regionální vlak společnosti Trenord převážel asi 350 pasažérů. I ti vypověděli, že se začal vlak před úplným vykolejením třást a zpod vagonů létaly jiskry.

Podle jedné z vyšetřovacích verzí mohlo nehodu způsobit 20centimetrový kus koleje, který se na trati odlomil. Jde o největší železniční neštěstí v Itálii od července 2016, kdy při srážce dvou regionálních vlaků v Apulii přišlo o život 23 lidí.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz