Kamion

Vysočinou se řítil přetížený kamion, policie pekelnou jízdu řeší!

Naprosto šílenou jízdu předvedl řidič kamionu na cestě z Jihlavy ve směru na Želetavu. Kamion nejenže měl co dělat, aby se udržel na vozovce, ale navíc byl tak přetížený a jeho náklad tak špatně poskládaný, že se návěs dotýkal vozovky. Video nám zaslal čtenář TN.cz.

Policie si při kontrole vozu žádného pochybení nevšimla, to se ale změnilo poté, co si muži zákona prohlédli zmíněné video.

Naklánění návěsu, jiskry a pak výbuch pneumatiky. Jízda kamionu s návěsem těžce naloženým auty se zdá až neuvěřitelná. Řidič naprosto ignoroval, že má těžký náklad, navíc auta na návěsu byla tak špatně poskládaná, že zadní část škrtala o zem a jiskřila.

To řidiče ale vůbec nezajímalo a do zatáček bezhlavě najížděl v plné rychlosti, navíc neustále vyjížděl do protisměru. Jeho jízdu ukončil až výbuch pneumatiky, která se rozletěla po celé silnici. Ještě několik vteřin si ale řidič výbuchu ani nevšiml. 

Muž, který video natočil, událost nahlásil na policii. Podle té ale bylo po zběžné prohlídce vše v pořádku.

Při kontrole totiž hlídka našla vozidlo odstavené mimo komunikaci. Řidič v Dlouhé Brtnici opravoval zničenou pneumatiku. "Policisté provedli kontrolu jeho dokladů, kontrolu nákladu z hlediska přípustných rozměrů a žádné porušení zákona nezjistili. Negativní výsledek měla také provedená dechová zkouška," uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Související obsah

To se ale změnilo poté, co se policistům dostalo do ruky už zmíněné video šílené jízdy.

"Druhý den jsme měli k dispozici video, kterým se již zabývají policisté z Dopravního inspektorátu Jihlava, kteří chování řidiče při jízdě zadokumentovali a celou věc předají k řešení do správního řízení. Řidič porušil minimálně povinnost chovat se na silnici ohleduplně a řídit se světelnými a doprovodnými signály," uvedla Čírtková.

Související obsah

Závadu na návěsu prý odhalili také až z videa. "Náklad musí být na vozidle umístěn a upevněn tak, aby byla zajištěna stabilita a ovladatelnost vozidla a aby neohrožoval bezpečnost provozu na pozemních komunikacích, neznečišťoval nebo nepoškozoval pozemní komunikaci, nezpůsoboval nadměrný hluk, neznečišťoval ovzduší, a tak dále," dodala mluvčí.

nor TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Kamion

Důležité Události