Zahraničí

Zoufalí rodiče nutili své děti pít bělidlo, snažili se "léčit" autismus

Zoufalí rodiče nutili své děti pít bělidlo, snažili se "léčit" autismus
Zdroj: Profimedia

Nejméně v šesti případech se britští policisté zabývají velmi závažnými oznámeními, kdy rodiče v zoufalé snaze vyléčit autismus měli nutit své děti pít bělidlo a terpentýn. I přes to, že mohou být následky fatální, má nebezpečný postup, který šíří americký církevní kult, své zastánce.

Autismus je jednou z nejzávažnějších poruch dětského mentálního vývoje, jeho příčinu se zatím nepodařilo odhalit. Jediným prokazatelně úspěšným způsobem pomoci dětem s autismem je speciální pedagogická péče.

Několik britských rodičů se ale podle portálu Mirror pokoušelo "léčit" své ratolesti velmi nebezpečným způsobem, děti do dvou let měli nutit pít jedovaté chemikálie. Několik dalších se mělo pokoušet vyhnat "parazity" chemickým klystýrem. Případem se nyní zabývá policie.

Nebezpečný přípravek propaguje církevní kult a nekvalifikovaní obhájci, kteří tvrdí, že je autismus způsobován parazity.

Jde o silný koktejl chloritanu sodného smíchaného s práškem kyseliny citrónové, čímž vznikne bělidlo, které může způsobit zvracení, průjem a dehydrataci. To je podle obhájců této metody důkaz, že léčba funguje.

Související obsah

Nelicencovaný produkt lze koupit na internetu, což vyvolává mezi odborníky velké obavy. Před postupem varují lékaři.

"Nemůžete to prostě zvrátit a každý, kdo tvrdí něco jiného, tomuto stavu nerozumí," uvedl pro Mirror doktor Jeff Foster. Podle něj je jen otázkou času, až někdo kvůli tomuto postupu zemře.

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz