Kandidát

Dovolená či Senát. Co chystají neúspěšní uchazeči o Hrad?

Televize Nova oslovila neúspěšné kandidáty na prezidenta České republiky a zeptala se jich, co budou po neúspěchu ve volbách dělat - zda se vrátí ke své práci a koníčkům nebo zamíří do politického světa. Většina z nich teď odpočívá na dovolené, jsou ale i tací, kteří míří vysoko, třeba do Senátu

Boj o pražský hrad skončil – volby vyhrál Miloš Zeman. Devět prezidentských kandidátů se ucházelo o čtvrt milionový plat a vlastní ochranku, osm ale boj prohrálo a nás zajímá, co dělají dnes.


Pavel Fischer přiznává, že i když už kampaň skončila, je s ní stále ještě práce. "Není úplně tajemstvím, že se připravují volby do Senátu a že i za mnou přišli. Některé nabídky ještě zvažuji a také přemýšlím, kudy dál s těmi aktivitami, které jsme rozjeli," přemítá bývalý diplomat.

Kandidát Jiří Drahoš, který se dostal do druhého kola, teď odpočívá s rodinou mimo Prahu. Už po skončení voleb se ale nechal slyšet, že se z veřejného života nestahuje, což nám i dnes potvrdil. Konkrétnější ale být nechtěl.

Volnějšího režimu si teď užívá i Michal Horáček, který dnes odletěl s rodinou na dovolenou a vrátí se až v půlce února. Po volbách se chce výhradně věnovat své práci - nabídky politických stran jít do Senátu odmítl.


Související obsah

Marek Hilšer naopak s myšlenkou na senátní mandát koketuje. Dostal totiž několik nabídek a vyjednává například s Pirátskou stranou. Na konkrétní rozhodnutí si ale sám Hilšer nechává ještě pár týdnů.

"Přiznám se, že toho volného času moc není. Chodím normálně do práce. V politice bych chtěl zůstat, chtěl bych komentovat dění kolem sebe, ale ještě nejsem rozhodnutý, jakým směrem bych chtěl pokračovat," krčí rameny Jiří Hynek.

Vratislav Kulhánek se zase tak dobře v politickém světě necítí a své kroky by teď raději směřoval jinam - poohlíží se po práci ve firmě, která má potíže a potřebuje zachránit.


Související obsah

V jednom kole je Petr Hannig, - věnuje se totiž jak politické kariéře jako předseda Rozumných, tak umění - měl by začít psát muzikál pro zahraniční produkci.

Mirek Topolánek se dál věnuje svým obchodním aktivitám - teď je aktuálně v zahraničí na konferenci.

pez, Nikol Slancová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz