Migranti

V Calais se porvali uprchlíci: Měli pálky, stříleli! Čtyři bojují o život

Mezi migranty ve francouzském Calais vypukly obrovské nepokoje. Asi stovka uprchlíků házela kameny a bila protivníky pálkami či železnými tyčemi. Pět lidí bylo dokonce postřeleno, čtyři z nich v nemocnici bojují o život.

Do rvačky se podle portálu France3 Regions zapojily nepřátelské skupiny Afghánců a Eritrejců. První spor vypukl ve čtvrtek odpoledne u nemocničního centra v ulici des Justes, když migranti čekali ve frontě na příděly jídla.

Bitky se měli účastnit i pašeráci lidí. Gangy po sobě házely kameny, bily se železnými tyčemi a baseballovými pálkami. Poté po sobě uprchlíci začali střílet, těžká zranění utrpěli čtyři lidé. V nemocnici stále bojují o život. Postřeleno bylo dohromady pět migrantů.

Další spor se vyhrotil kolem 16. hodiny asi pět kilometrů od nemocničního zařízení, kde se odehrály první nepokoje, u logistického centra Transmarck. "Asi stovka afrických migrantů, ozbrojených pálkami, měla napadnout dvacítku Afghánců," informovala místní prefektura.

Policisté nakonec rozháněli asi dvě stě migrantů, k zastavení nepokojů použili slzné spreje a obušky. Kromě čtyř postřelených utrpělo vážná zranění ještě třináct migrantů. Další tři byli zraněni středně těžce.

Související obsah

Ministr vnitra Gérard Collomb informoval, že se do Calais chystá na krizovou schůzku s vedením města. "Takové násilí je zcela nepřijatelné. Stále častěji používají pistole, ale nezapomínají ani na železné tyče a další zbraně. Musíme oblast vyčistit, veřejnost už to nemůže dál přijímat," uvedla starostka Calais Natacha Bouchartová.

Podle odhadů v Calais zůstávají stovky migrantů. Většina odešla poté, co úřady nařídily srovnat se zemí uprchlický tábor u města zvaný Džungle. Bagry do stanového městečka, kde žilo asi 8000 běženců, zamířily v říjnu 2016. Vyklízení tábora trvalo několik týdnů.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz