Zahraničí

U Libye se převrátila loď s 90 migranty, 10 těl už vyplavilo moře

U Libye se převrátila loď s 90 migranty, 10 těl už vyplavilo moře
Zdroj: Profimedia

U libyjského pobřeží se převrátila loď plná migrantů, zachránili se jen tři lidé, dalších devadesát se pohřešuje, panují proto obavy, že se všichni utopili. Podle přeživších na lodi cestovali převážně Pákistánci, bylo tam také několik Libyjců.

Libyjská pobřežní stráž pátrá po devadesáti lidech ze člunu, který se převrátil u pobřežního města Zuwara, kde již moře vyplavilo několik těl. Zachránit se zatím podařilo tři lidi, dva doplavali na pobřeží, jednoho z moře vytáhla rybářská loď, uvádí portál BBC.

Podle Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) moře vyplavilo těla deseti lidí, jednalo se o osm Pákistánců a překvapivě dva Libyjce.

Libye představuje hlavní transitní bod při cestách migrantů do Evropy přes moře. Země Evropské unie loni s Libyí spolupracovali na tom, aby tuto hlavní linku narušili a migranty posílali zpět do Libye, uvádí BBC.

Související obsah

Celkově se počet migrantů, kteří přicestovali přes moře mírně zvýšil. Zatímco loni podle IOM přicestovalo touto cestou do Evropy 5983 lidí, letos je jich 6624.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz