Národní divadlo

Sebevražda v Národním: Žena chtěla skočit z galerie mezi diváky

Zvláštní zásah v Národním divadle mají za sebou pražští policisté. Žena na tísňovou linku nahlásila, že chce její dcera spáchat sebevraždu skokem z nejvyšší galerie při představení. Nakonec se ukázalo, že jde o planý poplach.

Policisté přijali hlášení o sebevražedném úmyslu v Národním divadle v pátek kolem tři čtvrtě na devět večer. Tvrdila, že její dcera chce skočit z nejvyšší galerie divadla. Operátoři nechtěli nic podcenit, a tak na místo povolali několik policejních jednotek.

"K Národnímu divadlu tak ve velice krátké chvíli dorazily přibližně dvě desítky mužů a žen zákona. Takovéto množství policistů bylo adekvátním počtem také proto, že v danou chvíli sledovala v hledišti právě probíhající představení Carmen bezmála tisícovka diváků," informoval policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Pro policisty to byla opravdu nestandardní situace. Věděli, že zákrokem by narušili představení a možná také vyvolali paniku, která by vedla ke zraněním. Zároveň podle Hulana museli uvážit možnost, že by mohlo jít o provokaci či hrozbu teroristického útoku.

 

Nejdříve proto muži zákona s fotkou ženy, která měla mít sebevražedný úmysl, zamířili za personálem divadla. Ten potvrdil, že taková žena opravdu sedí v hledišti. Než se policisté stačili rozhodnout, co dál, zavolala oznamovatelka znovu na tísňovou linku a svá slova odvolala.

 

Související obsah

"Neb se s největší pravděpodobností jednalo o nedorozumění, nebo možná dokonce žert ze strany její dcery. Žena dokonce důrazně žádala operátora, aby zastavil veškerá opatření, která do té doby policisté učinili," doplnil Hulan.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz