Chřipková epidemie

Chřipka v Česku zabila už deset lidí! Nemocnice zakazují návštěvy

Chřipka v Česku zabila už deset lidí! Nemocnice zakazují návštěvy
Zdroj: Thinkstockphotos

Krajská nemocnice Liberec zakázala kvůli chřipkové epidemii návštěvy na všech odděleních. Právě v Libereckém kraji roste počet nemocných nejrachleji. Chřipková epidemie je vyhlášena ve všech regionech Česka, zemřelo už deset lidí.

"S okamžitou platností vyhlašujeme zákaz návštěv na všech odděleních v Liberci a Turnově," uvedla Krajská nemocnice Liberec na facebooku. Dosud platil zákaz jen na vybraných odděleních nemocničních zařízení.

Nemocnost akutními respiračními infekcemi (včetně chřipky) v minulém týdnu stoupla v Libereckém kraji o 21,1 %. Na 100 tisíc obyvatel tak připadá 2151 pacientů. Statistiky za celou republiku ukazují nárůst počtu nemocných 18,3 %.

Podle nejnovějších údajů zemřelo na potíže spojené s akutními respiračními infekcemi už deset lidí. Dalších 57 pacientů přijali lékaři s vážnými komplikacemi. Nemocných je ale zřejmě ještě víc - někteří zatím nenavštívili doktora.

Související obsah

Chřipková epidemie zasáhla celé Česko. Nejhorší situace je kromě Libereckého v Jihočeském, Jihomoravském, Středočeském a Ústeckém kraji. Hygienici doporučují vyhýbat se větším skupinám lidí a ve zvýšené míře dodržovat základní hygienická pravidla.

"Pro posílení imunity je vhodné konzumovat dostatečné množství ovoce a zeleniny jako přirozených zdrojů vitamínů. Pokud už jste nemocní, chovejte se zodpovědně a infekci nepodceňujte - je mnohem lepší chřipku vyležet než nákazu šířit dál," doplnila hlavní hygienička Eva Gottwaldová.

Podívejte se na reportáž TV Nova o epidemii:

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz