Domácí

Čerstvý sníh v Česku překvapil řidiče, hasiči řeší několik nehod

Čerstvý sníh v Česku překvapil řidiče, hasiči řeší několik nehod
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje

I když panuje na většině našeho území polojasné počasí, v některých oblastech se vyskytly sněhové přeháňky. Vrstva sněhu na silnici překvapila několik řidičů v Jihomoravském kraji. Nehodu měla například řidička u Jedovnic na Blanensku. V neděli kolem poledne se svým autem vyletěla ze silnice a skončila na střeše. Vážně vypadající nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Špatná situace panuje také na horách.

Ačkoliv na většině našeho území panuje polojasné počasí, občasné sněhové přeháňky překvapily celou řadu řidičů. Jen na Moravě bouralo ve velmi krátkém intervalu hned několik řidičů. Obtížnější situace je také na horách, kde se jezdí po uježděné vrstvě sněhu.

K vážně vypadající nehodě vyjížděli jihomoravští hasiči a policisté kolem nedělního poledne. Řidička na mokré silnici vyletěla se svým vozem mimo vozovku, auto s utrženým kolem skončilo na střeše. "Řidička je bez zranění. Vozidlo budeme vyprošťovat speciální technikou," uvedl mluvčí hasičů na sociálních sítích.

Jen o hodinu později narazilo do značky osobní auto v obci Kuřimská Nová Ves. Nabourané auto částečně brání provozu, na místě zasahuje policie.

Krátce před druhou musely jednoty Integrovaného záchranného systému vyjet k nehodě osobního auta u Holubic na Vyškovsku. O půl hodiny později pak bourala další dvě osobní auta u Studnice. Všechny nehody se ale naštěstí obešly bez zranění.

Související obsah

Většina silnic první třídy na Moravě je podle Ředitelství silnic a dálnic ČR sjízdná bez omezení, na Vyškovsku by si ale ve středních polohách měli řidiči dávat pozor, i když jsou silnice ošetřené, v některých místech je kryje dvoucentimetrová vrstva sněhu, která rychle odtává.

Podobná situace panuje také na horách, silnmičáři nabádají k opatrnosti zejména na dálnici D8 v okolí Krušných hor, kde leží rozbředlá vrstva sněhu. Podobně jsou na tom silnice nižších tříd.
 

Podívejte se na reportáž z nedávné hromadné nehody na dálnici D1:

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz