Milan Rokytka

"Vyhazovač" ze štábu podal trestní oznámení! Toto se podle něj stalo

Jeden ze dvou mužů, kteří po odjezdu Miloše Zemana ze štábu v TOP Hotelu Praha napadali novináře, podal trestní oznámení. Podle Jana Šolty vyhazovaní novináři neposkytli pomoc muži, který zkolaboval, do prostor pro příznivce Miloše Zemana neoprávněně vnikli a kradli tam jídlo.

Šolta, který společně s bývalým boxerem Karlem Slezákem napadl v prostorách TOP Hotelu Praha po prezidentské volbě přítomné novináře, podal trestní oznámení na neznámého pachatele, respektive skupinu pachatelů. Podle Šolty se dopustili trestných činů neposkytnutí první pomoci, neoprávněného zásahu do užívání bytu, domu a nebytového prostoru a výtržnictví.

Podle Šolty byl prostor v modrém salónku vyhrazen pro příznivce Miloše Zemana, kteří měli tzv. modré akreditace. Novináři se žlutou akreditací mohli využívat jen vedlejší prostor, který od modrého salónku oddělovala posuvná stěna. Podle Šolty také vstupy hlídala ochranná služba policie, ta ale odešla, když z hotelu odjel prezident.

"Toho zneužili některé osoby se žlutou akreditací a nezváni pronikali do modrého salónku, kde mimo jiné kradli jídlo a pití z fondu příznivců," píše Šolta v trestním oznámení, které zveřejnil v Týdeníku Občanské právo Milan Rokytka, novinář, jehož kolaps potyčku vyvolal.

Související obsah

Ten měl, jak Šolta uvádí v trestním oznámení, také jen žlutou akreditaci, takže v salónku neměl co dělat. Podle Šolty se po Rokytkově kolapsu do salónku nahrnuli další novináři. "Řada z nich toho (kolapsu Rokytky, pozn. red.) okamžitě zneužila ke krádeži jídla a pití patřícího příznivcům s modrou akreditací," tvrdí Šolta.

Šolta pak uvedl, že se snažil Rokytku oživovat. Novináře měl žádat o to, aby zavolali sanitku, podle něj to ale nikdo neudělal a pomoc přivolal až po čtvrthodině sám. Když záchranáři přijeli, měli jim novináři překážet v práci a proto měli Šoltu záchranáři požádat, aby prostor vyklidil. Ze záběrů je ale patrné, že Šolta vytlačuje novináře bezprostředně po Rokytkově kolapsu, ještě před příjezdem záchranářů.

Slezák (šedé sako) a Šolta (tmavé sako) napadají novináře:

"Publicisté začali násilně prolamovat posuvnou stěnu a poškodili systém posuvných dveří dosud od sebe zcela oddělujících prostory. Násilím je bránili opět zavřít strkáním kamer, fotoaparátů, nohou, provokativními výkřiky. Bez pozvání násilně vnikli do uzavřeného prostoru modrého salónku a hrubým způsobem zde narušili probíhající soukromé setkání příznivců," píše v trestním oznámení Šolta.

Šolta se společně s Karlem Slezákem, který měl ale také žlutou akreditaci a v modrém salónku tak neměl co dělat, snažil novinářům zabránit ve filmování a neúspěšně se snažil prostor oddělit zatahovací stěnou. Reportéry přitom vulgárně urážel a vyrážel jim z rukou techniku.

Související obsah

"Byl jsem napadán fyzicky i verbálně; musel jsem se proto bránit, oháněl jsem se rukou, když mi např. strkali mikrofon či kameru přímo do obličeje, bál jsem se o brýle, neboť ve svém věku již špatně vidím," brání se. Incident podle něj vzal příznivcům Miloše Zemana naději na setkání s prezidentem. Ten byl přitom už ale dávno na cestě do Lán.

Napadení ve štábu začala policie vyšetřovat hned den po volbách. V neděli večer se na služebnu dostavil kameraman, kterého pěstmi do obličeje udeřil Karel Slezák. Policisté případ prošetřují pro podezření z výtržnictví.

vbo, TN.cz

K tématu Milan Rokytka

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz