GIBS

Policisté v Mostě mají problém: Kvůli výtahu hrozí muži vězení

Generální inspekce bezpečnostních sborů zatkla civilního zaměstnance mostecké policie. Podle vyšetřovatelů opakovaně žádal úplatek za to, že předčasně převezme do užívání nový výtah v budově tamní policie. Firmě, která výtah montovala, by jinak hrozilo penále za pozdní dokončení.

Civilní zaměstnanec vykonával tzv. stavební dozor, to znamená, že stavba výtahu byla pod jeho dohledem. Úplatky měl opakovaně požadovat od října loňského roku až do konce letošního ledna. 

Podle detektivů generální inspekce muž opakovaně požadoval úplatky v částkách 20 tisíc korun, celková hodnota zakázky na stavbu výtahu přitom dosahuje 1,5 milionu. Firma ale měla se stavbou zpoždění a civilní zaměstnanec policie měl peníze požadovat za to, že stavbu převezme dřív, a tím firmě ušetří peníze za penále, které by jí hrozilo.

Související obsah

Případ se na inspekci dostal v polovině minulého týdne. Za dva dny už byl civilní zaměstnanec v poutech. Předání úplatku proběhlo na čerpací stanici v Ústí nad Labem, zástupce stavební společnosti mu předal označené peníze.

Pokud by úplatek nedostal, měl civilní zaměstnanec stavební firmě vyhrožovat také stopkou na jakékoli zakázky pro policii v budoucnu. Vyšetřovaný je na svobodě. Za přijetí úplatku mu hrozí až 5 let vězení.

mom/Martin Kočárek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz