Zahraničí

Vše je jinak, řekl právník Terezy. Popsal, co pozdrží soudní proces

Vše je jinak, řekl právník Terezy. Popsal, co pozdrží soudní proces
Zdroj: facebook

Soud uzavře případ Terezy H. do konce roku. Tvrdí to její právník Čaudhrí Džavád Zafar, podle kterého postup jednání ovlivní přetížení úřadů v období voleb, které se budou letos v Pákistánu konat. Popřel také některé informace, které zveřejnila místní média.

Právník vyvrátil zprávy o pašování jeho klientky v minulosti. Tereza ale pro Lahorenews.tv. na kameru řekla, že převážela marihuanu. "Myslela jsem si, že mi někdo něco vzal ze zavazadla. Tak jsem mu zavolala, chlápkovi z Anglie a on řekl, že je to pravda, že to byla tráva," popsala Tereza.

Čaudhrí Džavád Zafar to vyvrátil s tím, že z Pákistánu se marihuana nepašuje: "My ji tady nemáme, lidé pašují například opium a heroin. Marihuana a třeba kokain, to je záležitost Severní Ameriky," dodal."Věděla jsem, že je něco uvnitř, protože mi řekli, že je to něco a když do toho přidáte něco dalšího, dostanete drogy. Ale nevěděla jsem, že je to tohle, heroin, viděla jsem to poprvé a nevěděla jsem, kde v kufru to je a nevěděla jsem, že je to tolik kilo," popsala po zadržení Tereza. I tuhle výpověď právník vyvrátil. "Ona nikdy nic nepašovala. Zapomeňte na média," odpověděl portálu TN.cz právník.

 

Související obsah

Nepravdivých informací bylo ale podle Zafara více. Údajně se o Terezu nedohadovaly tři úřady, jak psala média. "Na letišti máme pouze dvě agentury, které mají na starosti drogy," vysvětlil právník. "Další dvě se věnují něčemu jinému," dodal Zafar.

Právník vysvětlil, že pokud Tereza cokoliv řekla médiím, nebo někomu neoprávněnému, tak to stejně nebude mít platnost u soudu. "Například z toho důvodu, že jednala pod tlakem," dodal a přečetl odstavec z místního zákoníku.

Právník věří, že o drogách v kufru neměla tušení. "Soudím tak na základě svých zkušeností," řekl s tím, že vyhrál podobné případy. "Neviděl jsem dokumenty, které má připravené opozice. Po dalším jednání třeba budu vědět více," řekl. "Moc bych si ale přál, aby byla propuštěna," dodal.

Podle právníka bude znát Tereza konečný verdikt soudu do konce roku: "Myslím, že do prosince 2018." Proces prý nabere na rychlosti až po létě. "My to totiž budeme mít v Pákistánu volby, pak jsou týdny půstu, kdy je velké vedro," popsal právník, co vše pozdrží dořešení případu zadržené Češky.

Pákistánští celníci Terezu H. z Uherského Hradiště zadrželi údajně poté, co prošla přes dvě kontrolní stanoviště protidrogových jednotek cestou na let do Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech. Devět kilogramů drogy našli v jejím kufru. Za pašování drog jsou v Pákistánu obvykle velmi vysoké tresty, výjimkou není ani trest smrti. Ten se ale podle české diplomacie zpravidla neuplatňuje vůči cizincům.

 
Tereza H. poslala videovzkaz rodině

ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz