Diagnóza

Doktoři mladíkovi (17) řekli, že má jen zácpu. Brzy ho našli mrtvého

Doktoři mladíkovi (17) řekli, že má jen zácpu. Brzy ho našli mrtvého
Zdroj: facebook

Když rodiče vzali 17letého Jacka do nemocnice s velkou bolestí břicha, řekli mu lékaři, že má obyčejnou zácpu, dali mu projímadlo a poslali ho domů. Jack trpěl v bolestech ještě několik hodin. Druhý den večer jej rodiče našli v posteli mrtvého.

Sedmnáctiletý Jack Dunn z Walesu trpěl silnými bolestmi břicha. Rodiče jej v dubnu loňského roku vzali na pohotovost. Tam lékaři Jacka vyšetřili a poslali jej domů s projímadlem. Podle nich Jack trpěl jen obyčejnou zácpou. O 24 hodin později byl mladík mrtvý.

"Můj syn byl zdravý sedmnáctiletý kluk plný životní energie," řekl Jackův otec Kieron webu Daily Mirror. "Vzali jsme ho na pohotovost a naprosto doktorům věřili, když nám řekli, co mu je. On sotva chodil, tak moc ho trápily bolesti. Skenovali mu močový měchýř, ale nic neobjevili," popsal otec.

Doktoři podle rodiny věřili tomu, že Jacka trápí jen obyčejná zácpa. Když měl problém dýchat, odůvodnili to úzkostí, kterou podle nich trpěl z nemocničního prostředí. "Ale bylo to proto, že jeho orgány selhávaly kvůli ketoacidóze," řekl Kieron.

Když se rodina vrátila z nemocnice, šel si Jack lehnout. Rodiče jej chodili kontrolovat. Druhý den odpoledne jej ale našli bez známek života. Snahy oživit jej byly neúspěšné.

Související obsah

"Najít svého syna mrtvého v posteli, to byl nejhorší moment v mém životě. Věřím, že by tu Jack pořád byl, kdyby udělali ještě pár dalších testů," myslí si chlapcův otec.

Vyšetřování odhalilo, že Jack zemřel na ketoacidózu, tedy na extrémní zvýšení ketolátek v krvi. Extrémní zácpa a s ní spojené hladovění vyvolaly tento život ohrožující stav. Rodina si myslí, že kdyby doktoři dali chlapci cukr a výživu, byl by ještě naživu.
 

ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Nemocnice selhala na plné čáře

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz