Karneval

Maškary na reji strčily dívku do kotle s vařící vodou a zmizely!

V Německu pátrají po dvou neznámých pachatelích, kteří v sobotu způsobili vážná zranění mladé ženě. Na karnevalu ji dvojice převlečená za čarodějnice až po kolena ponořila do kotle s vařící vodou. Karnevalových průvodů v maskách se ve městě každoročně účastní tisíce lidí.

Německá policie pořádá po víkendovém karnevalu v Eppingenu hon na čarodějnice - dva účastníci průvodu v maskách totiž do kotle na obrázku pod titulkem článku strčili osmnáctiletou dívku.

"Tu mladou ženu vzali, zvedli víko hrnce a drželi ji nad ním. Okolnosti ještě nejsou prošetřeny, ale nohy té ženy se nějakým způsobem dostaly až po kolena do horké vody," říká policista Achim Küller.

Mladou ženu do spárů čarodějnic prý z legrace postrčila její kamarádka. Dvojice, která jí způsobila vážná zranění, údajně pokračovala v průvodu.


Související obsah

Zraněná byla s popáleninami druhého stupně vrtulníkem převezena na specializovanou kliniku. Policie se snaží pachatele najít. Neví ale, jestli šlo o ženy nebo muže. V ulicích Eppingenu bylo v sobotu okolo sedmi tisíc lidí. V průvodu šlo 85 skupin čítajících dohromady 1700 účastníků.

Podle eppingenské radnice prošel karnevalový vůz schvalovacím řízením. V době, kdy ho úřady kontrolovaly, ale údajně v kotli žádná voda nebyla. Průvod se v Eppingenu konal poprvé v roce 2003. Žádné problémy ho až do letošního ročníku nepoznamenaly.

pez, Ema Klementová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z vraždy mladé irské učitelky byl obviněn Slovák (31)

Z vraždy třiadvacetileté učitelky Ashling Murphyové byl ve středu irskými úřady obviněn slovenský státní příslušník Jozef Puška (31). Podle BBC žil zadržený v Tullamore ve středním Irsku a po sdělení obvinění byl umístěn do vazby. Jeho právník požádal o bezplatnou právní pomoc a tlumočnické služby. Policisté v souvislosti s vraždou zdrželi ještě jednoho podezřelého muže, ten byl propuštěn bez obvinění.

Krátká zpráva

Vůdce gangu pašeráků lidí dostal 15 let vězení

Belgický soud odsoudil šéfa vietnamského gangu pašeráků lidí k 15 letům odnětí svobody a pokutě 920 000 eur. Vo Van Hong (45) byl hlavou skupiny, která byla zodpovědná za úmrtí 39 Vietnamců, kteří byli v říjnu 2019 nalezeni udušení v návěsu kamionu na jihovýchodě Anglie. V loňském roce britský soud odsoudil v této kauze další čtyři podezřelé k trestům odnětí svobody v rozmezí od 13 do 27 let.

Píše se na Deník.cz