Nehoda

Vážná nehoda na karnevalu v Paříži: Výbuch zranil 30 lidí! VIDEO

Vážná nehoda na karnevalu v Paříži: Výbuch zranil 30 lidí! VIDEO
Zdroj: YouTube.com

Až 30 lidí museli ošetřit zdravotníci na karnevalu na předměstí Paříže. Při zapalování hranice se ozval výbuch a odlétající střepy zranily 18 lidí. Pět z nich je ve kritickém stavu. Další lidé utrpěli šok. Úřady předběžně vyloučili teroristický útok.

K explozi došlo okolo půl šesté večer. Podle listu Le Parisien byl člověk, který zapaloval hranici, odmrštěn několik metrů. Ačkoliv kolem bylo vytyčeno pásmo, do kterého neměl nikdo další přístup, střepiny vážně zranily návštěvníky karnevalu.

Na sociálních sítích se objevilo video, které okamžik výbuchu zachycuje. Je na něm vidět, jak dva lidé zapálí zřejmě cestičku ze slámy politou benzínem. Když se oheň dostal k připravené hranici, nečekaně se ozval ohromný výbuch.

Starostka městečka Villepinte, kde k explozi došlo, Martine Valletonová, je mezi zraněnými. Podle svědků ji výbuch srazil na zem a politička utrpěla pohmožděninu kolene. Ostatní návštěvníci ale dopadli o poznání hůř.

Související obsah

"Byl tam muž se zlomenou rukou a s ním dítě, kterému tekla krev z obličeje. Všichni pobíhali tam a zpátky a snažili se najít své děti. Chvíli trvalo, než lidé pochopili, že to je jen nehoda," citoval list Le Parisien svědky.
 

Video nelze přehrát v mobilní aplikaci, najdete jej v článku na webu TN.cz

vbo, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz