Andrej Babiš

Babiš se sejde s Okamurou. Hledají programovou shodu

Hnutí ANO a SPD se dnes sešly, aby znovu projednali programové priority a případnou spolupráci. Tomio Okamura si výsledek jednání pochvaloval a řekl, že Andrej Babiš nemá problém s jejich programem. Na druhé straně Andrej Babiš ještě před začátkem jednání řekl, že nepočítá s podporou Okamury a dokonce ani toleranci.

Dvě hodiny trvalo dnešní jednání dvou parlamentních hnutí o kompromisech v jejich programech. Jako první před novináře přišlo hnutí SPD a výsledek jednání hodnotil kladně.

"My jsme nezaznamenali nějaké zásadní rozpory, když se podívám na těch 34 bodů, tak v podstatě od zástupců od Hnutí zaznělo, že jsou ochotni spolupracovat," řekl po setkání Tomio Okamura.

Jenže Andrej Babiš už před začátkem schůzky prohlásil, že nepočítá ani s tolerancí ze strany hnutí Tomia Okamury. Hnutí ANO už v pracovních skupinách jedná se zástupci KSČM.

"Komunisté jsou na koni jak nikdy před tím, přitom jejich výsledek byl špatný. Tomio Okamura veřejně popírá holocaust. Tak já doufám, že se pan Babiš obráti při druhém pokusu na demokratické strany," doufá šéf pirátů Ivan Bartoš.

Související obsah

Předseda hnutí Andrej Babiš zároveň vyčkává, kdo povede ČSSD. Případný menšinový kabinet hnutí ANO a ČSSD by snáze hledal podporu i u komunistů.

"Nechcem být součástní této vlády, pokud bychom si mohli vybrat, tak je to vláda, kde jsou větší šance na styčné body," uvedl místopředseda KSČM Jiří Dolejš s tím, že se sociálními demokraty by byla šance na větší programový průnik.

Související obsah

"Já zastávám názor, že pokud je zájem o jednání, tak bychom se ho měli zúčastnit a měli bychom si jasně stanovit programové priority," je přesvědčený jeden z kandidátů na předsedu ČSSD Jan Hamáček.

Do politického vyjednávání nepřímo zasáhne i prezident Zeman. Zítra s ním na večeři politickou taktiku bude probírat Andrej Babiš a o schůzku v Lánech už požádal i Tomio Okamura.

vbo, František Bůžek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz