Slepec

Muž s poškozeným zrakem dostane vodícího poníka, bojí se psů

Muž s poškozeným zrakem dostane vodícího poníka, bojí se psů
Zdroj: Twitter

Mohammed Patel bude prvním Britem, který dostane vodícího poníka. Třiadvacetiletý muž potřebuje kvůli poškozenému zraku asistenci, má však fobii ze psů. Jeho pomocníkem se podle Daily Mirror stane jedenáctiměsíční americký poník Digby, který nyní podstoupí dvouletý intenzivní výcvik.

Mohammed Patel trpí degenerativním onemocněním sítnice, které vede k postupné slepotě. V budoucnu bude odkázán na celodenní pomoc, kterou má zajistit Digby.

"Vždy jsem miloval koně, ale je dobré vidět výhody pro lidi, kteří jsou zrakově postižení," řekl Patel. O výcvik netradičních vodičů se stará Katy Smith, která nyní pracuje s osmi poníky. Digby má pomáhat s běžnými činnostmi jako otevírání dveří či orientování se na ulicích.

Související obsah

Vodící poníci jsou velmi oblíbenou alternativou ve Spojených státech, v Evropě spíše ojedinělou. Jejich výhodou je dlouhověkost. "Někdo potřebuje během svého života dva nebo tři vodící psy,“ uvedla Katy Smith pro Daily Mirror. Poníci se dožívají průměrně 30-40 let, mohou tak své pány doprovázet déle. Také v České republice se v ulicích objevil vodící koník, v roce 2011 dokončila výcvik kobylka Katrijn.

sih, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Slepec

Důležité Události

Píše se na Deník.cz