Výhra

Tohle musíte udělat, když vyhrajete v loterii. Jinak o peníze přijdete

Tohle musíte udělat, když vyhrajete v loterii. Jinak o peníze přijdete
Zdroj: Profimedia

Už dnes večer se někdo z vás může stát boháčem. V Eurojackpotu se hraje o více než dvě a čtvrt miliardy korun! Poradíme vám, co dělat, pokud se zrovna na vás usměje štěstí.

Myšlenkám o pohádkovém bohatství se už někdy oddal snad každý. A možná už dnes večer se to pro někoho stane skutečností. Pokud jste si ale mysleli, že vám hned po slosování přistanou peníze na účtu, pak jste na omylu. Kam si pro výhru zajít a co pro její vydání musíte udělat?


Vždy záleží na tom, kolik peněz vyhrajete. U nižších částek je to jednoduché. Pokud je vaše výhra do 1000 korun, vyplatí vám ji okamžitě na kterémkoli prodejním místě Sazky. Pro výplatu výhry do 100 tisíc korun informujte předem obsluhu vámi vybraného prodejního místa Sazky, aby si pro vás připravila odpovídající hotovost.


Částku do 270 tisíc vám předají ve vybraných prodejních místech Sazky určených pro výplatu vysokých výher. V tomto případě můžete zajít i rovnou do sídla společnosti, které se nachází v Praze v ulici K Žižkovu 851/4. Přivítají vás tam každý všední den od 9 do 15 hodin.


Pokud patříte mezi ty nejšťastnější a vyhráli jste víc než 270 tisíc korun, je nutné se se Sazkou na výplatě výhry domluvit. V takovém případě zavolejte na zákaznickou linku 266 121 266.
Malinko jiná je situace v případě, že jste si vsadili online. Limit pro výběr hotovosti v prodejních místech je 5000 korun za den. Pokud provedete výběr bezhotovostní metodou, můžete vybrat 500 tisíc za týden. Pokud byste si jednorázově chtěli vybrat vyšší částku, je nutné se obrátit na zákaznickou linku.

Související obsah


Výhra z Eurojackpotu je osvobozena od daní, na účet ji tak dostanete celou! Má to ale háček, výhry nad 5 milionů korun musíte oznámit finančnímu úřadu, a to nejpozději do termínu pro podání daňového přiznání. Jinak vás mohou úředníci pokutovat, a to částkou ve výši až 15 procent z výhry.


A jak dlouhou dobu máte na to, abyste se o výhru přihlásili? Nemusíte s tím nikam pospíchat a vše si řádně rozmyslet. Výhru u loterie Eurojackpot včetně doplňkových loterií můžete uplatnit do 365 dní od slosování, v případě předplatného do 365 dnů od posledního vsazeného slosování. "Ideální ale je, aby se výherce o výhru přihlásil do 35 dní," radí mluvčí Sazky Veronika Diamantová.

Související obsah


Ale pozor! Pokud ztratíte potvrzení o sázce, o svou výhru přicházíte. Sázení na prodejních místech Sazky totiž probíhá anonymně a nikdo nedokáže ověřit, že výhra skutečně náleží vám. V tomto ohledu přináší velkou výhodu online sázení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz