SZPI

Švábi, omítka a mastnota. Bistro v Brně inspektoři hned uzavřeli

Švábi, omítka a mastnota. Bistro v Brně inspektoři hned uzavřeli
Zdroj: SZPI

Pořádný šok čekal na inspektory Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI), když přišli na kontrolu do bistra na brněnském náměstí Svobody. V místech, kde se připravovalo jídlo, objevili inspektoři mrtvý i živý hmyz a všudypřítomnou špínu.

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce rozhodli v pátek o okamžitém uzavření restaurace Asijské bistro Dragon II sídlící na adrese náměstí Svobody 10 v Brně. Podle mluvčího SZPI Pavla Kopřivy hygienické podmínky a technický stav provozovny vylučovaly, že by se tam dalo bezpečně připravovat jídlo.

Inspektoři v bistru odhalili třeba rozsáhlý výskyt mrtvých a živých kusů hmyzu, kupříkladu švábů, kteří se v kuchyni usídlili. Kuchyňské vybavení, a to včetně grilu, sporáku a lednice, bylo zaneseno silnou vrstvou mastnoty. Bylo evidentní, že už dlouho v kuchyni nikdo neuklízel.

Problémové byly i stropy, do kterých evidentně zatékalo a tím pádem hrozilo, že odlupující se omítka bude padat do připravovaného jídla. O moc lepší nebyly ani podlahy, které byly pokryté mastnotou, zbytky potravin, obalů, prachem a uhynulým hmyzem.

Mezi potravinami pak majitelé restaurace měli odložené předměty, které s vařením zrovna nesouvisely, kupříkladu nářadí.

Související obsah

"Inspektoři provozovateli bistra – společnosti T & H Bistro, s.r.o. – nařídili odstranění všech zjištěných nedostatků a zahájí správní řízení o uložení pokuty. Bistro zůstane uzavřené až do okamžiku, kdy opakovaná kontrola inspektory SZPI potvrdí, že stav provozovny odpovídá požadavkům právních předpisů," uvedl mluvčí Kopřiva.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz