Jiří Laštovka

Zemřel Jiří Laštovka (39), hrál v Ordinaci i Policii Modrava

Zemřel Jiří Laštovka (39), hrál v Ordinaci i Policii Modrava
Zdroj: TV Nova

Ve věku 39 let zemřel herec Jiří Laštovka. Mladý umělec působil v divadle Minor, během své kariéry si zahrál i v seriálech Policie Modrava a Ordinace v růžové zahradě.

O smutné události rodáka z Českých Budějovic informovalo divadlo Minor. "Dozvěděli jsme se smutnou zprávu, že nás v uplynulých dnech opustil skvělý herec a kamarád Jiří Laštovka. Vzpomínáme na něj," uvedl spolek na sociální síti.

"Jiří Laštovka působil v divadle Minor jako herec od roku 2004 a ztvárnil zde řadu nezapomenutelných rolí jako např.: Vinnetoua, kouzelníka v Neználkovi, Jima Hawkinse z Ostrova pokladů, či nejmladšího hocha z Klapzubovy jedenáctky. Byl skvělým komikem, parťákem plným energie, kterého měl každý rád. Naposledy hrál v Minoru před dvěma týdny v inscenaci Hon na Jednorožce. Některým kolegům přišel posmutnělý," uvedla dramaturgyně divadla Minor Petra Zichová pro TN.cz.

Laštovka zazářil také v nováckých seriálech. V Ordinaci v růžové zahradě hrál v sedmi epizodách roli Petra Šídla. Objevil se také v seriálech Dokonalý svět nebo Policie Modrava.

Zazářil také v dánském koprodukčním seriálu 1864, v pohádce podle románu Oscara Wildea Dítě hvězdy nebo v komedii Chyťte doktora.

Okolnosti tragického úmrtí mladého herce nejsou známé.

hru, TN.cz

K tématu Jiří Laštovka

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz