Umírání

V tomhle městě platí zákaz rodit a umírat! Mají i další zvláštní zákony

V tomhle městě platí zákaz rodit a umírat! Mají i další zvláštní zákony
Zdroj: Profimedia

Městečko na norských Špicberkách vyniká svou malebností, ale také podivností zákonů. Na jeho území je "zakázáno" umírat, protože pohřbená těla se kvůli velkému chladu nerozkládají. Hrozí tak vypuknutí smrtících epidemií. Zemřelí jsou převáženi na pevninu.

Longyearbyen je malé město na ostrově Spitsbergen, kde žije asi dva tisíce lidí. Špicberky jsou pod správou Norska, ale oficiálně nepatří žádnému státu. Kvůli tomu ani není povolené, aby se na nich narodilo dítě.

To ale není jediné neobvyklé pravidlo, které musejí obyvatelé dodržovat. V Longyarbyenu platí od roku 1950 zákaz umírat! Jde totiž o nejsevernější obec na světě, kde je půda permanentně zmrzlá a průměrná teplota je -17 stupňů, píše portál The Sun.

Pohřbená těla se kvůli chladu nerozkládají. Odborníci se dokonce obávají, že by mohla vypuknout epidemie španělské chřipky, na kterou v roce 1918 ve městě zemřelo 11 lidí a jejich mrtvoly zůstavají na hřbitově. Vědci proto odebrali vzorky, aby preventivně vyvinuli lék.

Související obsah

Vážně nemocní lidé jsou proto přepraveni na pevninu, kde je také pohřbí. I těla obyvatel nebo turistů, kteří by náhle zemřeli na ostrově, přepraví na kontinent.

A to není z bizarních zákonů všechno. Obyvatelé musí s sebou nosit pušku, pokud opustí hranice města. V oblasti totiž žije přes tři tisíce ledních medvědů. Existuje také limit, kolik si lidé mohou koupit alkoholu - maximálně 24 plechovek piva, dvě lahve whisky a jednu lahev portského za měsíc.

epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz