Oběti

Budoucí olympionik i kamarádky: Střelec na Floridě zabil 14 dětí

Budoucí olympionik i kamarádky: Střelec na Floridě zabil 14 dětí
Zdroj: facebook

Americká média zveřejnila identitu a fotografie sedmnácti obětí masakru na střední škole v Parklandu. Střelným zraněním podlehlo čtrnáct studentů a tři učitelé. Úřady zatím jejich totožnost ani jména nepotvrdily.

Mezi oběťmi řádění Nikolase Cruze je podle deníku Miami Herald čtrnáct dětí. Jejich bývalý spolužák, který byl vyloučen z kázeňských důvodů, vtrhnul do školy s automatickou puškou a za sebou nechával bezvládná těla a chaos.

První jmenovanou obětí byla 14letá Jamie Guttenbergová, kterou rodiče a přátelé popsali jako nesmírně milou a obětavou dívku. Její bratr Jesse masakr přežil a dostal se ve zdraví domů. I její 15letá kamarádka Gina Montaltová při útoku zemřela. O rok méně bylo i třem dalším obětem - Martinu Duqueovi, Alexu Schachterovi a Alaině Pettyové.

Jen patnáct bylo Lukeu Hoyerovi, Peteru Wangovi a Alysse Alhadeffové, o jejíž smrti informovala na sociální síti její matka. "Poslala jsem si do školy, kde ji střelili a zabili. Byla talentovanou fotbalistkou, byla chytrá a skvěle psala, veřila, že lidé jsou v jádru dobří," popsala Alyssina matka.

I 18letý Nicholas byl nadaným sportovcem, který měl podle trenérů šanci dostat se na olympiádu v Tokiu v roce 2020. Podle přátel nebyl jen talentovaným plavcem, ale také skvělým člověkem, který je vždy podržel.

Související obsah

Při masakru zemřela i 16letá Carmen Schentrupová, 17letí Helena Ramseyová a Joaquin Oliver a 18letá Cara Loughranová. Mezi oběťmi jsou také tři učitelé - tělocvikář a trenér Aaron Feis, který bránil děti vlastním tělem, kouč atletiky Chris Hixon a zeměpisář Scott Beigel.

Policie obvinila ze sedmnácti vražd 19letého Nikolase Cruze. U soudu se k činu přiznal. Po středeční střelbě zůstává v nemocnicích třináct zraněných, dva z nich jsou stále ve vážném stavu.


Podívejte se na reportáž TV Nova o střelbě:

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Oběti

Důležité Události

Krátká zpráva

Škoda odstavuje na dva týdny výrobu

Automobilka Škoda Auto od pondělí zastavila výrobu ve všech třech svých českých závodech. Odstavení výroby bude trvat následující dva týdny. Výjimkou bude jedna linka v závodech v Kvasinách na Rychnovsku. Při odstávce tam chce firma dokončit 10 tisíc rozdělaných aut. Důvodem utlumení výroby je nedostatek čipů.

Píše se na Deník.cz