Jiří Zimola

Policie uzavřela případ Zimolovy chaty. Nikoho stíhat nebude

Policie uzavřela případ Zimolovy chaty. Nikoho stíhat nebude
Zdroj: Profimedia

Policie uzavřela případ stavby rekreačního domu bývalého hejtmana Jiřího Zimoly v Lipně. Vyšetřovala ji kvůli nejasnému financování. Nikdo trestně stíhán nebude. Zimola, který kandiduje na šéfa ČSSD, považuje kauzu za uzavřenou.

Kauza kolem stavby domu v Lipně nad Vltavou byl loni na jaře důvodem pádu koalice na jihu Čech. Opozice zdůrazňovala, že Zimolovi nechal postavit dům Martin Bláha, ředitel krajské organizace Jihočeské nemocnice.

Za možnost postavit si chatu u Lipna měl Bláha pobírat roční odměny sedm milionů korun. Zimola po několika dnech na funkci hejtmana rezignoval a vedení ČSSD ho následně vyškrtlo z kandidátky na volby do Poslanecké sněmovny.

Policie na začátku února případ uzavřela, stíhat nikoho nebude. Bývalý hejtman Jihočeského kraje o tom informoval na twitteru, kde také zveřejnil odpověď policistů na jeho dotazy. V odůvodnění policie jasně píše, že trestný čin spáchán nebyl.

Zimola už dříve prohlašoval, že celá záležitost je vykonstruovaná a měla sloužit k jeho politické likvidaci. Teď dodal, že se rozhodnutím policie potvrdila jeho nevinna a stále je přesvědčen, že případ měl politické pozadí.

Zimola kandiduje na předsedu ČSSD, o funkci bude bojovat v neděli na celostátním sjezdu strany. Případné angažmá v nejvyšších stranických funkcích v minulosti podmiňoval tím, že policie ukončí tuto kauzu.

V boji o šéfa strany se Zimola utká s úřadujícím předsedou Milanem Chovancem, bývaým šéfem Sněmovny Janem Hamáčkem či olomoucký primátor Antonín Staněk. Kandiduje také bývalý šéf Vojenského zpravodajství Miroslav Krejčík, starostka České Lípy Romana Žatecká a ředitel městské knihovny v Poličce Jan Jukl. Více čtěte zde.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz