Uprchlíci

Migrantům útěk na Západ nevyšel. 35 jich zavřeli do táborů v Česku

V neděli večer policisté z Plzeňska rozváželi do táborů pro uprchlíky běžence, které zadrželi v noci na sobotu. Řidiče dvou kamionů, ve kterých se ukrývalo 35 cizinců, včetně 11 dětí, už policie obvinila. Zítra bude soud rozhodovat o tom, zda skončí ve vazbě.

Ženy s dětmi převezla cizinecká policie v autobusech do zařízení pro uprchlíky v Jezové u Bělé pod Bezdězem. Muže později do Balkové. U všech uprchlíků policisté ověřovali totožnost.

Policisté měli se svými německými kolegy pohyb kamionů zmapovaný. Jejich podezření se v noci na sobotu potvrdilo. Běženci se ukrývali mezi krabicemi s nábytkem. Kamion policisté zastavili na dálnici D5 u obce Šlovice a u Ostrova blízko Stříbra.

"Tranzit byl Rumunsko, Maďarsko, Slovensko, Česko a zřejmě konečná stanice Německo," upřesnila policejní mluvčí Veronika Hokrová. 

Související obsah

Kvůli nedostatku jídla a pití se některým běžencům udělalo zle. Zvraceli a měli bolesti břicha. "Na místě jsme ošetřili ženu a také malé dítě. Oba pacienti skončili v péči lékařů stodské nemocnice," uvedl mluvčí záchranářů Martin Brejcha. Jejich zdravotní stav se už ale zlepšil a lékaři je pustili z nemocnice.

Na krajském ředitelství v Plzni kriminalisté se zadrženými řidiči kamionů, kteří převáželi běžence, už provedli výslechy. Báchorkám typu, že o lidech v nákladovém prostoru nevěděli a že se tam nabourali sami, policisté neuvěřili.

V případě uznání viny těmto mužům hrozí trest odnětí svobody až 5 let. Policisté je dnes obvinili z organizování nedovoleného překročení státní hranice.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz