Jelen

Jelen Standa je zachráněn! Ze Šumavy se přestěhuje do Lán

Jelen Standa, který v šumavském parku zranil turistu, utracen nebude! Přestěhuje se do Lánské obory, jak vyjednal ministr životního prostředí Richard Brabec. Petici proti utracení jelena podepsaly tisíce lidí.

Jelen Standa si podle vedení šumavského národního parku příliš zvykl na lidi, a stal se tak nebezpečným. Poté, co lehce zranil turistu, se rozhodlo o jeho utracení. Nakonec ho ale čeká lepší budoucnost, informoval jako první portál idnes.cz.

Za záchranu vůdce stáda z návštěvnického centra na Kvildě bojovaly tisíce lidí, které podepsaly petici. Život teď jelenovi zachránil ministr životního prostředí Richard Brabec, který vyjednal jeho přestěhování do Lánské obory.

"Z mého pohledu varianta utracení nepřicházela v úvahu od začátku. Jenže na Šumavě se čeká na každou záminku. Pokud starosty na Šumavě netrápí nic jiného tak jako osud jelena, tak díky bohu za to," uvedl pro portál ministr.

Související obsah

Jelen by se měl do obory u lánského zámku přesunout během několika měsíců - ve chvíli, kdy shodí své paroží. "Pro návštěvníky bude dobré i to, jak je ochočený. Takže to, co bylo na Kvildě na škodu, bude v oboře lákadlem," uzavřel pro portál Brabec.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz