Domácí

Jelen si na Kvildě příliš zvykl na lidi. Chtějí ho kvůli tomu zastřelit! 

Jelen si na Kvildě příliš zvykl na lidi. Chtějí ho kvůli tomu zastřelit! 
Zdroj: Za krásnější Vimperk

Osud jelena, který v návštěvnickém centru na Kvildě na Šumavě zranil turistu, není lidem lhostejný. Bojují za jeho záchranu s pomocí petice. Zvíře úplně ztratilo plachost a podle vedení parku je nebezpečné. Návštěvníci parku si však myslí opak.

"Možná jste se také dostali do kontaktu s tamním jelenem, který se spřátelil s lidmi natolik, že se chodil pravidelně k návštěvníkům nechat podrbat a pohladit. Dělalo mu to dobře. Sama jsem tam byla dvakrát a pokaždé jsem měla šanci si ho pohladit. Dnes jsem však zjistila, že jelen doplatil na své přátelení s lidmi. Kvůli nešťastnému incidentu se ho chystají zastřelit," uvedla návštěvnice parku na jelenovu obranu.

"Víme přesně, který jelen útočil, ztratil veškerou plachost. Jeho jednání je nepředvídatelné a nebezpečné," uvedl mluvčí Správy Národního parku Šumava Jan Dvořák.

Pro správu parku to není nic neobvyklého, ročně odstřelí přes tisíc kusů jelenů. Návštěvníkům parku se toto rozhodnutí však nelíbí a prostřednictvím internetu sdílí petici, na kterou se můžete podívat ZDE.

Související obsah

Petici už podepsaly tisíce lidí. "Takovéto řešení je nepřijatelné. Jelen, který zranil návštěvníka, jevil známky absolutní ztráty plachosti, za což nese plně vinu personál návštěvnického centra. Nyní je jeho povinností zajistit bezpečnost jelena i návštěvníků výstavbou plotu nebo vyškoleným doprovodem, popřípadě přesunem jelena do jiného chovného zařízení," myslí si iniciátoři petice.

Výběh je koncipován tak, aby návštěvníci přišli do co nejužšího kontaktu se zvířaty. Kvůli incidentu bude uzavřen zhruba dva týdny.

kik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz